Наш телефон: 097 169 49 67
 

Закон про оренду водних об’єктів Верховна Рада прийняла після п’яти років розгляду

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо уточнення порядку надання в оренду водних об’єктів в комплексі із земельними ділянками». Як інформує портал PromPolitInform, про це передає БізнесЦензор.

За прийняття законопроекту №0853 у другому читанні і в цілому проголосували 279 народних депутатів.

Законом уточнено положення Водного кодексу та Земельного кодексу, що стосуються оренди водних об’єктів в комплексі з земельними ділянками, з метою посилити захист прав сільськогосподарських товаровиробників, фермерських господарств, фізичних осіб-підприємців, які використовують в своєму виробництві зрошуване землеробство.

Як пояснюють автори законопроекту, через суперечності в чинному законодавстві зацікавлені громадяни та юридичні особи при отриманні в оренду водних об’єктів змушені укладати два договори: договір оренди водного об’єкта і договір оренди землі.

«Така ситуація не є виправданою, створює необґрунтовані перешкоди в процедурі передачі водних об’єктів в оренду і порушує права громадян і юридичних осіб», – наголошується в пояснювальній записці до документа.

Крім того, автори законопроекту вказують, що можливість передачі в оренду на земельних торгах водних об’єктів, що знаходяться поруч з земельними ділянками зрошуваних земель і необхідні для спеціального водокористування (зокрема, забору води та скидання стічних вод з зрошуваних земель) створює умови для недобросовісної конкуренції, оскільки дозволяє конкуренту шляхом отримання в оренду відповідних водних об’єктів на земельних торгах фактично заблокувати сільгоспвиробництво на зрошуваних землях.

Таким чином, законом передбачається надавати в оренду без аукціонів земельні ділянки із земель водного фонду в межах прибережних захисних смуг, смуг відведення і берегових смуг водних шляхів, водні об’єкти для зрошення земель, узгодити надання в оренду для рибництва (аквакультури) водосховищ (крім водосховищ комплексного призначення), ставків, озер і замкнутих природних водойм, а також звільнити від продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної або комунальної власності для рибогосподарських потреб.

Як повідомлялося, зазначений законопроект був прийнятий Верховною Радою в першому читанні ще в травні 2017 року, а зареєстрований в парламенті – в 2015 році.

 
 

Share this Post 
 
 
 

Add a comment

required

required

optional