Наш телефон: 097 169 49 67
 

Семінар в Чеській Республіці

Нещодавно представники Асоціації «Українська аквакультурна спільнота» на чолі з Президентом цього громадського об’єднання  Антоніною Іванівною Мрук узяли участь у семінарі з питань аквакультури в Чехії.

Відбулося цікаве та корисне обговорення проблем у рибництві. Чеські колеги поділилися досвідом розвитку аквакультури після вступу країни до Євросоюзу.

Зокрема було цікаво дізнатися, що інвестиції  в аквакультуру Чеської республіки спрямовані на модернізацію існуючих або нових потужностей для виробництва екологічно чистої рибної продукції, зниження негативного впливу на навколишнє середовище та підвищення ефективності використання ресурсів.

Наприклад, дотації за будівництва RAS фермер  може використовувати 50% субсидії для покриття прийнятних витрат на технологію RAS  та  10% субсидій на будівництво. Кошти, виділені для підтримки цих заходів, зросли лише у  2016 році більш як на сто мільйонів крон!

Динаміка росту вражає! Потужність  RAS  в 2013 році була на рівні 100 тонн на рік, а  до 2024 запланований ріст потужностей до 1,4 тисячі тонн щорічно.

Нажаль, українські аквакультурники про таку турботу держави щодо власного виробника риби можуть лише мріяти!

 
 

Share this Post 
 
 
 

Add a comment

required

required

optional