Наш телефон: 097 169 49 67
 

Інтерв’ю Юрія Яременка проекту U Open EU

 

Юрій Яременко, виконавчий директор асоціації Українська Аквакультурна Спільнота про експорт до ЄС риби, чорної ікри, молюсків та жаб’ячих лапок

На сьогодні перспективи української аквакультурної продукції на ринках країн ЄС досить великі та цікаві. Вже зараз українські аквакультурники експортують до Європи свою рибну продукцію, а саме: коропа, судака, товстолоба. Приємно відзначити, що обсяги поставок рибної продукції за кордон щорічно зростають. Особливим попитом в країнах ЄС користуються український судак та товстолоб. Наші колеги аквакультурники з Франції, перебуваючи у нас в гостях у 2016 році, говорили про те, що готові закуповувати в Україні значний обсяг товарного товстолоба.

Хочу зазначити, що серед продукції української аквакультури попитом в країнах ЄС користується не тільки риба. Деякі українські компанії мають перспективи щодо розвитку експорту таких делікатесних продуктів, як чорна ікра та молюски. У 2017 році українські осетроводи розпочали експорт чорної ікри в Європу та Північну Америку. За останні роки вже сім українських підприємств офіційно розпочали виробництво «чорного золота». Більша частина з них зорієнтована на експорт.

Щодо експорту молюсків, то тут ситуація не така позитивна. Єдина ферма, яка вирощувала молюсків в Україні, а саме устриць та мідій, залишилась в окупованому Криму. Дуже сподіваюсь, що ненадовго. На сьогоднішній день Україна, не зважаючи на унікальні природні можливості, молюсків переважно імпортує. Хоча, до Жовтневого перевороту з території України щорічно експортували до країн Європи, в першу чергу до Франції і Італії, понад 2 млн устриць! Також високий експортний потенціал мають жаб’ячі стегенця. Така продукція свого часу у великих обсягах експортувалася з України. Сьогодні українські фермери починають відновлювати цю традицію.

 
 

Share this Post 
 
 
 

Add a comment

required

required

optional