Наш телефон: 097 169 49 67
 

Лист-звернення до голови ДАРГ України

Віце президентом Української аквакультурної спільноти Ігорем Маслюком підготовлений лист-звернення до голови ДАРГ України щодо нерівних умов українських фермерів з імпортерами через наявність митної ставки на 7.5% на корми для годівлі риби та відсутність митної ставки на охолоджену рибу:

Шановний Ярославе Сергійовичу,

Сьогодні вітчизняні виробники цінних видів риб (лососеві, осетрові)  знаходяться в нерівних умовах з імпортерами даних видів риб. Основними витратами в собівартості вирощеної  риби є витрати на придбання кормів для годівлі риб. В середньому вони складають 50%. Український фермер змушений переплачувати до 7% при закупівлі кормів через наявність  митної ставки 7.5% на ввіз імпортних кормів.  В той самий час на ввіз охолодженої  риби митна ставка складає 0%, що ставить українського фермера в нерівні умови з імпортерами. А це суперечить статті 4 Закону України про аквакультуру:

  1. Державна політика у сфері аквакультури здійснюється шляхом:

науково обґрунтованого поєднання екологічних, економічних та соціальних інтересів з метою забезпечення сталого розвитку аквакультури;

підвищення конкурентоспроможності, поліпшення якості та розширення асортименту продукції аквакультури вітчизняного виробництва, поліпшення умов забезпечення населення такою продукцією;

сприяння розвитку аквакультури, захисту інтересів вітчизняних суб’єктів аквакультури та національного ринку продукції аквакультури;

сприяння створенню рівних умов конкуренції для суб’єктів аквакультури, сприятливих умов для розвитку малого та середнього бізнесу у сфері аквакультури.

Наголошую, що екструдовані корми для годівлі риб не є кінцевим продуктом споживання, а є матеріалом для виготовлення кінцевої продукції з доданою вартістю з високим експортним потенціалом. В абсолютній більшості випадків митна ставка на матеріали для виготовлення кінцевої продукції складає 0% навіть за наявності на ринку вітчизняних матеріалів.

Ліквідація митної ставки не вирішить усіх проблем, але в комплексі з іншими заходами може стати суттєвим стимулятором розвитку аквакультури України.

Прошу Вашого сприяння в процедурі онулювання  митної ставки на корми для годівлі риб Державною Фіскальною Службою України.

 

Tags:

 

Share this Post 
 
 
 

Add a comment

required

required

optional