Наш телефон: 097 169 49 67
 

Спільна нарада Держрибагентства та Держпродспоживслужби

Представник асоціації «Українська аквакультурна спільнота» Світлана Заболотна взяла участь у спільній нараді Держрибагентства та Держпродспоживслужби, яка відбулася 01.03.2019 р.

На нараді були розглянуті питання щодо норм відбору зразків риби та рибної продукції (в т.ч. плідників осетрових видів риб та осетрової ікри), а також щодо можливості застосування органічних барвників в якості лікувально-профілактичних заходів у рибництві.

Представники Держпродспоживслужби розповіли, яким чином можна зменшити обсяг відбору осетрової ікри для проведення лабораторних досліджень з 1,2 кг до 0,3 кг. Для цього суб’єкт аквакультури має бути включений в річний план моніторингу ДПСС, під час якого його риба та вода з водойми будуть досліджені на показники безпечності, що дасть можливість не досліджувати вироблену з цих риб ікру на ті ж самі показники. Таким чином кількість осетрової ікри для проведення досліджень знизиться в 4 рази!

Також за підсумками зустрічі було досягнуто згоди щодо подальших кроків для включення органічних барвників (метиленовий синій, фіолетовий к, діамантовий зелений) до переліку дозволених ветеринарних препаратів. Для цього необхідно, щоб виробники цих препаратів включили в реєстраційне досьє цих препаратів аквакультуру як напрямок застосування.

На тлі позитивних новин про підтримку Міністерством агрополітики ініціативи ДАРГу про створення фонду підтримки розвитку рибного господарства сьогоднішня спільна нарада показала, що держаний апарат зацікавлений в розвитку галузі аквакультури та готовий до конструктивного діалогу з підприємцями.

 

Tags: , ,

 

Share this Post 
 
 
 

Add a comment

required

required

optional