Наш телефон: 097 169 49 67
 

Україна може стати світовим лідером рибного ринку


Як зазначає директор асоціації «Українська аквакультурна спільнота» Юрій Яременко, це можливо при умові впровадження програм розвитку рибної галузі.

За словами директора асоціації, наразі «Українська аквакультурна спільнота» є громадською організацією, яка об’єднує вітчизняних виробників риби та рибної продукції з різних куточків України – від Донбасу до Карпат. У своїй діяльності вони намагаються всіляко захищати інтереси вітчизняних рибників та дбати про розвиток рибної галузі України.


Як зазначає Яременко, країна має величезний потенціал водних ресурсів – один з найбільших у Європі – понад 50 000 водойм, які придатні до риборозведення, берегова лінія морів – одна з найдовших на Європейському континенті. Але на сьогодні в Україні вирощується лише 30 кг риби на гектар водної поверхні (для порівняння цей показник у Польщі складає 60 кг, а в Угорщині – 150 кг). Наразі більшість риби і морепродуктів, які споживаються в Україні, є імпортованими. Імпорт перевищує власний вилов та вирощування риби у десятки разів.


За словами експерта, рибництво в Україні має низку проблем, і одна з найголовніших – це відсутність програм підтримки розвитку для рибної галузі, та зокрема аквакультури.


Зараз Асоціація активно співпрацює з профільною державною установою – Державним агентством рибного господарства.
Також Яременко акцентує увагу на тому, що галузь потребує належної уваги з боку держави, а саме дієвих заходів з реалізації її потенціалу.

За словами директора Асоціації, Україна потенційно може стати світовим лідером рибного ринку, для цього лише треба об’єднати зусилля громадськості та держави.

Джерело: https://agri-gator.com.ua/2019/08/06/dumka-ukraina-mozhe-staty-svitovym-liderom-rybnoho-rynku/?fbclid=IwAR1jJ0Powo-EPJrEe6vKqDWP1R4bpdX0A4kZPQILFgO-g4tXgOgzi05JYfo

 
 

Share this Post 
 
 
 

Add a comment

required

required

optional